Apple iPad Pro’yu Görücüye Çıkarttı


Apple En Geniş Ekranlı Tableti iPad Pro’yu Görücüye Çıkarttı

12_9_ipad_ipads_light-800x450

Apple, en geniş ekranlı tableti iPad Pro’yu tanıttı. İşte iPad Pro’nun özellikleri ve fiyatı
12.9 inç’lik dev bir ekrana sahip olan iPad Pro’nun ekranında 5.6 milyon piksel var.
iPad Pro, Apple’ın A9X işlemcisinden güç alıyor. A9X, daha önce Apple cihazlarında kullanılan A8X işlemciye göre iki kat daha hızlı bir işlemci… Böylece cihazla en yeni oyunları ve uygulamaları hızlı ve performanstan ödün vermeden oynayabiliyorsunuz. 6.9 mm inceliğinde olan iPad Pro, 6.1 mm olan iPad Air 2’ye göre biraz daha kalın
Geniş ekranlı olması dolayısıyla daha geniş bir batarya kullanan iPadPro’nun belirtilen batarya ömrü ise 10 saat… Üzerinde 4’lü hoparlör yer alan cihaz bu anlamda da bir ilk.

iPad Pro için özel olarak geliştirilen akıllı klavye ise Bluetooth bağlantısını kullanmadan iPad ile bağlantı kurabiliyor. Klavye iPad’e güç ve data aktarımı yapan akıllı bağlantı noktasından birleşiyor.
Apple Pencil ise şirketin bir diğer sürprizi… iPad Pro’yu kullanırken artık kalemden de faydalanacağız. Kalem doğrudan iPad Pro’nun Lightning çıkışına bağlanarak şarj oluyor.
iPad Pro ile birlikte Microsoft-Apple işbirliği de ortaya çıkıyor. Microsoft’un Office uygulamaları da iPad Pro da çalışacak. Bunun dışında Adobe Photoshot Fix gibi Adobe’un iPad Pro’lara gelecek yeni bir dizi uygulama paketi de olacak. iPad Pro üzerinde bir sayfa taslağı hazırlamak oldukça kolay. Aynı ekranda çoklu uygulama çalıştırma desteği oldukça faydalı gözüküyor.
iPad Pro ile sağlık sektörüne göz kırpan Apple’ın bu yeni tableti üzerinde 3 boyutlu medikal görüntülerle çalışmak mümkün. 3D4Medical uygulaması doktorlar için tasarlanmış. Apple Pencil ile yapılan dokunuşlarla 3D kesitler ortaya çıkarmak mümkün.

PAD PRO’NUN TEKNİK ÖZELLİKLERİ
12.9 inç ekran, A9X işlemci, dörtlü hoparlör, 10 saat batarya ömrü, 8 MP iSight kamera, 4G/LTE internet hızı, Touch ID parmak izi koruma teknolojisi

  • iPAD PRO’NUN FİYATLARI
  • 32 GB iPad Pro (WiFi): 799 dolar
  • 128 GB iPad Pro (WiFi): 949 dolar
  • 128 GB iPad Pro (WiFi+LTE): 1079 dolar

PENCIL VE AKILLI KLAVYE FİYATLARI
Apple’ın iPad Pro’lar için geliştirdiği Pencil ve akıllı klavyesinin fiyatları ise sırasıyla 99 dolar ve 169 dolar..

Apple iPad Pro’yu Görücüye Çıkarttı ile Benzer Yazılar:

12 Eylül 2015 Saat : 4:29

Apple iPad Pro’yu Görücüye Çıkarttı Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz